![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEipow5kgvCK_OqmQg2LNKWnTq4vhmOS74mt523iXhUa_kdVhYWKtI8CREEUfjRnM82ZMEaW_tkCLzZF0gG0GyZ23GQscJbMll46G6SXKXFbU66AekOsHAqo3LLEe21qhESgDe8yAignx3er/s320/DSC_0014.jpg)
На круглому столі обговорювались питання, як здійснити безболісний перехід на національні стандарти, ідентичні європейським (EN) та міжнародним (ISO), як виробникам цементу, так і підприємствам-виробникам будівельних матеріалів на основі цементу (бетони, сухі суміші), потреби спів-фінансування видання методичного посібника
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgj8XDBazmtv3RJ5rElcvnCPrc4-CL8m8j1_-alA3vQX-KrHquk-HyRJuWs2zhRjCDZnn5Lohy8Bm2NvO4_Nn_sFZn2h5zyCOkgB8oe-OIxpgxGDZgmWIlqP6hSOgOpHy8cOpODkheN2Ic4/s320/DSC_0019.jpg)
Коли постало питання, що ж заважає виробникам імплементації EN? Думки розділились. Виробники цементу сказали, що уже давно готові перейти на європейські стандарти, а деякі виробники бетону та сухих сумішей - що немає обладнання для випробувань цементу за новими стандартами. Але більшість з них заявили, що це, як виправдання, а насправді - коли будуть нові стандарти, то усі будуть виготовляти свою продукцію за ними.
Щодо паралельності дії українських стандартів та європейських, то прозвучала думка, що 2 паралельних стандарти, це все рівно, що 2 паралельних президенти в одній країні.
І так як в нашій країні на сьогодні, немає лідера і координатора переходу на євростандарти в будівельній галузі (особливо матеріального!), то асоціація «Укрцемент» зробила перший крок для цього, має намір пом’якшити перехід і готова передати цю естафету далі виробникам будівельних матеріалів, виробів та конструкцій. Якщо ми будемо діяти разом, ідея швидше стане реальністю.
Запрошуємо усіх бажаючих колег приймати участь у наших круглих столах. Найближчим часом планується круглий стіл по проблематиці бетонних доріг, в подальшому слідкуйте за повідомленнями на нашому сайті.